MINNEAPOLIS (AP) — A western Minnesota high school basketball player who collapsed during a game has undergone emergency heart surgery, according to his CaringBridge website.

The site says 17-year-old Zach Gabbard of Perham was taken to the operating room Friday morning for surgery that was expected to last up to 10 hours. But according to The Forum, a post on the site says the surgery was completed in three hours.

The site says the surgery was successful and Gabbard’s vital signs are stable, but he is still in critical condition and heavily sedated.

Gabbard collapsed on the court during a game in Glyndon on Jan. 20. He was taken to Sanford Health in Fargo, N.D., and later transferred to University of Minnesota Medical Center, Fairview.

(© Copyright 2011 The Associated Press. All Rights Reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.)

Comments (4)
  1. Tikeimpew says:

    Wczasy można spędzać tak jak tylko sobie zamarzymy , począwszy od małych pensjonacików i motelików, oraz stanic a skończywszy dużych i drogich hotelach czy tez kurortach obleganych przez turystów. Wiele osób planuje wczasy nad morzem już dużo wcześniej dla tego, więc warto zarezerwować miejsca noclegowe i przeróżne atrakcje odpowiednio wcześniej. Bardzo ważny jest wybór miejsca, które chcemy odwiedzić wraz z rodziną czy bliskimi nam osobami w zależności od tego czy jedziemy sami czy też z rodziną. Nasze wybrzeże oferuje nam bardzo wiele ciekawych i interesujących atrakcji nie tylko w sezonie letnim, ale i również poza sezonem. Warto, więc rozejrzeć się za odpowiednim miejscem, które będzie nam oferować profil wypoczynku, który będzie nam najbardziej odpowiadać. Niektórzy wolą aktywny wypoczynek inni zaś wolą porostu pojechać nad morze po to by się poopalać. Rowerki wodne, skałki, czyste plaże, korty tenisowe i wiele innych ciekawych atrakcji tylko czeka na to by ktoś chciał z nich skorzystać. Oczywiście dla większości z nas głównym wyznacznikiem na pewno będzie cena takich wczasów, więc musimy również rozważyć wiele ofert pod względem atrakcji, które nam oferują i poziomu usług.

  2. undummaPoro says:

    okulary przeciwsloneczneW trakcie kilku ostatnich dni przeważała w naszym państwie prawdziwa śródziemnomorska temperatura powietrza. Od paru miesięcy większość naszych rodaków wyczekiwała na tą prawdopodobnie najpiękniejszą porę roku. Piękną pogodę uwielbiają nie wyłącznie dzieci, ale również i wielu ich rodziców. Leżenie na słońcu oraz także pływanie w wodzie sprawiają, że urlop to najpiękniejszy okres dla wszystkich. W każdym momencie w czasie urlopu powinniśmy pamiętać o tym, abyśmy odprężali się w bezpieczny sposób. Wyjeżdzając nad wodę albo na basen nie zapominajmy pokremować swojej skóry odpowiednim krem z zabezpieczeniem chroniącym przed UV. Promieniowanie ultrafioletowe jakie wysyła do nas słońce może okazać się nadzwyczaj groźne, wobec tego rekomenduję okulary przeciwsłoneczne. Zaleca się kupić okulary trochę lepszej jakości – najkorzystniej z polaryzacją. Co wakacje modyfikuje się moda panująca na plażach nie jedynie w Polsce, jednakże w całej Europie. Dla kobiet w te wakacje polecamy przewiezne bluczki oraz także jednolite kostiumy kąpielowe ( najlepiej w kolorze niebieskim ). Tak jak w ubiegłym roku, także i w te wakacje niezwykle popularne okażą się spore okulary przeciwsłoneczne. Tegoroczne wczasu dla mężczyzn odbędą się pod znakiem hawajskich szortów i koszul, jakie okaża się modne. W najwyższym stopniu ważne jest niemniej jednak to, iżby się bajecznie bawić z znajomymi.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

More From WCCO | CBS Minnesota

Good Question
Best Of Minnesota

Watch & Listen LIVE